PKK'nın 2 ölüm makinası yakalandı

PKK'nın 2 ölüm makinası yakalandı

Lüks villalara yabancı kadın servisi

Lüks villalara yabancı kadın servisi

IŞİD haritayı verdi, ABD havadan vurdu!

IŞİD haritayı verdi, ABD havadan vurdu!

Mevlüt Uysal Kanun Tanımıyor

Başakşehir Belediye Başkanı Av.Mevlüt Uysal seçildiği günden bu yana adeta kanun benim dercesine işler yapıyor.

23.02.2012 - 17:53
Mevlüt Uysal Kanun Tanımıyor

Gerek hak sahiplerine gerekse de basın mensuplarına yıkım belgesi ibraz etmeyerek kanun benim dercesine icraatlerine devam ediyor.Başakşehir Belediye başkanı Av.Mevlüt Uysal seçildiği günden bu yana karşılıklı diyaloğ ile sorunları çözmek yerine uyguladığı yanlış politikalar dan dolayı bir çok vatandaş ile mahkemelik olmuş durumda. Meylüt Uysal’ın antidemokratik uygulamalarına bir yenisi de  Başakşehir ilçesi Güvercintepe Mahallesi‘nde bulunan Salim Irmak’a ait Yaşar Halı Sahanın yıkımı esnasında oldu. 

Tesisimiz Gözlerimizin önünde kanunsuz olarak yıkıldı 

Gazetemize açıklamada bulunan Halı Saha’nın sahibi Salim Irmak şunları söyledi ”  Hukuk devletlerinde işler belge ile olur. 14.02.2012 tarihinde arabalar dolusu Polis ve Zabıta memuru işleticisi olduğumuz Halı Saha’nın her tarafını işgal ederek, kolluk kuvveti marifeti ile kontrat süremiz devam eden ve resmi işleticisi olduğumuz Halı saha ve sosyal tesislerimizde bir parça eşyamızı çıkarmanıza izin verilmeyerek trilyonlarca para harcadığımız tesisimiz gözlerimizin önünde yıkıldı.”

2014 yılını sonuna kadar kontratımız olan işyerimiz için yargıdan alınmış hiçbir mahkeme kararını  bize ibraz etmeden ilçe kaymakamının talebi üzerine işyerimiz içinde ki eşyaları ile birlikte yıkılmıştır.

Kendimize ait olan işyerinde fotoğraf çektirmemize dahi izin vermediler.Basın mensuplarından bir arkadaşımız elbiselerimizi, taburelerimizi ve diğer eşyalarımızın resmini yıkılan binanın içinde görüntülemiştir.

Kontratımızda ne diyor ?

19. Madde ne diyor aynen size okuyorum :

Madde 19:  ‘İşletilen yerin ;Sözleşme hükümlerine aykırı işletilmesi,bakanlığımız  yada kamu kurum ve kuruluşlarınca ihtiyaç duyulması,satışının,yapılması  istenilmesi durumunda yapılan tesislerin günün şartlarına göre bilirkişi ve komisyonca tespiti sonunda bedeli (müstecire)yükleniciye (yani Salim Irmak olarak bana) tamamen ödenmesi şartı ile tebligatı müteakip 60 gün içinde bu yerlerin tahliyesi sağlanır “ deniliyor.

29 Madden oluşan kontratımızın tek maddesi olan 19.madde uygulansaydı bugün halı sahamız yıkılmamış ve trilyonlarca değerindeki yatırımımız halen mahalle halkına ve öğrencilere hizmet veriyor olacaktıAynı sözleşmenin Özel Şartlar bölümünde yer alan 1.ve 2.maddelerinde şunlar yazılıdır;

Her ne şartla olursa olsun işleticinin masrafları ödenir diyor ama…

Özel Şartlar Madde 1:”Yüklenicinin değişmesi durumunda,halı saha ve spor kompleksi  yapılan sabit tesis masrafları ve amortisman dikkate alınarak okul, birlik, varsa ilgili meslek odası temsilcisinin ve gerektiğinde bilirkişi katılımıyla oluşturulan komisyonca takdir edilen meblağ,eski yükleniciye yeni yüklenici tarafından ödenir. Bu hususta ihale ilanında belirtilir. HER NE ŞARTLA OLURSA OLSUN yapılan tesis masrafları (yüklenci)müstecire ÖDENİP tahliyesi öyle sağlanır. İhale sürecinin sona ermesi birliğin ihaleyi geciktirmesi durumunda yüklenici (müstecir) bir dilekçe ile baş vurup birliğe devam edebilir .

Özel Şartlar Madde 2 : Halı Saha ve tesisleri yönetim ve birliğin atıl duruma getirip sonra kendi işletip veya işlettirmesi durumunda da tesis bedelinin yükleniciye ödenmesi ŞARTTIR. Halı saha ders saatlerinde birlikle beraber kararlaştırılan saatler dışında uygun koşularda olması şartı ile çevre halkına kullandırılabildiği gibi ders saatleri dışında kullanımı tamamen yükleniciye aittir” diyor.  

Belediye Başkanı Kanunları uygulamamaktan sabıkalı zaten

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yargı kararlarını uygulamadığı Mahalle muhtarının yüksek emlak rayiçleri için açtığı davayı kazanmasından sonra 30 gün içinde aldığı yüksek emlak harçlarını İADE etmesi gerekirken YARGI kararından bu yana nerede ise bir yıl geçiyor ama  yargı kararları halen uygulamış değildir.

Kendisi de hukukçu olan belediye başkanı KANUN BENİM tarzında yapmış olduğu uygulamaların son halkası ne yazık ki ciddi yatırımlar yaparak halkın hizmetine sunduğumuz Mahallenin tek halı sahası ve sosyal tesisi olan yerimizi bize HİÇBİR MAHKEME KARARI İBRAZ ETMEDEN YIKMIŞTIR.

Protokol Tarafların haklarını koruyor ama mülki idare amirleri protokolü dikkate almadı

Bahse konu 29 maddelik protokol adil şartlar altında tarafların haklarını koruduğu halde İlçe Kaymakamına yanlış bilgi veren Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın yanlış çalışmaları sayesinde kontratlarla güvence altına alınan hiçbir hakkımıza riayet edilmemiştir..

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığında  suç duyurusunda bulundum

Yaşar Halı Saha ve Sosyal Tesislerinin işleticisi Salim Irmak Gazetemize yaptığı açıklamada devlet büyüklerimizin kanunlar çerçevesinde aldığı kararlara karşı saygılı olduklarını, ancak halı sahalarının yıkımında kendilerine  yıkım belgeleri gösterilmediğini iddia ederek bu duruma anlam veremediklerini söyledi.

Salim Irmak Kanunsuz yapılan yıkımdan dolayı Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can,Belediye başkanı Mevlüt Uysal ve ilçe Emniyet müdürü Ekrem Güneysi hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Yürütmeyi durdurma kararımızdan 3 gün sonra nasıl yıkım kararı veriliyor ?

Yıkımdan 3 gün önce yürütmeyi durdurma kararı aldık ve yıkımı durdurduk. 3 Gün içinde ne değişti ki mahkeme yeniden bir yıkım kararı verebiliyor ?  Kaymakamlık,belediye ve ilçe emniyet müdürlüğü bize yıkım kararını gösteremediği için ellerinde böyle bir kararın olmadığına inanıyoruz dedi.  Irmak bir an böyle bir kararın olduğunu düşünsek bile KONTRATIMIZIN  19.maddesi ve Özel şartlar kısmındaki 1.ve 2.maddeleri gereğince tesisin masraflarının tarafımıza ödeneceği ve 60 gün sürenin verileceği açıkça belirtildiği halde bu haklarımız elimizden KOLLUK KUVVETLERİNİN GÜCÜ İLE ALINMIŞTIR.

Tesisimizin yıkımında kanunlar değil KABA KUVVET ve GÜÇ etkili olmuştur. Biz bunu kabul etmeyeceğiz ve haklarımızı sonuna kadar yargıda arayacağız dedi.

Amaç okul yapmak değil iddiası

Salim Irmak Halı Saha ve Sosyal Tesisi yaptıkları zaman buraya kimsenin yatırım yapmadığını söyleyerek bizlerde yaptığımız kontratın 19.maddesi ve özel şartların 1.ve 2.maddesine güvenerek ciddi bir yatırım yaptık.

Halı Sahamızın hemen alt tarafında hazineye ait 37 dönümlük yerde hayırsever bir işadamının  İstanbul Valiliği ile protokol yaparak okul inşaatına başlamıştı.

Başakşehir Belediyesi ise okul yapımını engellemişti.Bunun üzerine hayırsever işadamı  İstanbul 10.İdare Mahkemesinde Esas 2010/ 209 ve Karar  2011 / 1565 sayılı dava dosyası ile belediye,Valilik ve Kaymakamlık aleyhine dava açmış ve davayı da kazanmıştı.

Yani bu davaya göre okulun 37 dönümlük boş arazi üzerine yapılacağı söylenmesine rağmen Belediye ve Kaymakamlığın kimseye zararı olmayan Halı Saha ve Sosyal tesisimizi yıkmalarının anlamı olmamasına rağmen bir oldu bitti ile yerimizi yıkmalarını anlamak mümkün değildir diyerek tepkisini ortaya koyan Salim Irmak açık şekilde haksızlığa uğradıklarını söyledi.

37 Dönümlük yer döküm alanı  olacak iddiası doğrumu ?

Güvercintepe ve Altınşehir Mahalle halkı başta olmak üzere bölge insanı daha öncede kısa bir süre döküm alanı olarak kullanılmaya çalışılan 37 dönümlük hazineye ait yerin üzerinde trilyonluk bir rantın olacağı iddiaları aldı başını gidiyor. Halı sahanın sahibi Salim Irmak’a tesisiniz bunun için yıkılıyor olabilir mi sorusunu sorduk  her şey mümkün halk bu konuda endişeli biz de bu endişeye katılıyoruz dedi.

Vali ve Kaymakam’a yanlış bilgi, veriliyor iddiası

Salim Irmak İstanbul Valisi ve Başakşehir Kaymakamına Belediye başkanı Mevlüt Uysal tarafından eksik ve yanlış bilgi veriliyor. Bizim Halı sahamız mevcut okul ve hayırsever işadamının 37 dönüm üzerine yapacağı lise binasının ortasında kalıyordu. Bu tesis her iki okulun öğrencilerine de hizmet edebilecek bir spor tesisi iken Belediye başkanı eğitimcilerin iki lise binası iç içe olmaz uyarılarını dikkate almadan  mevcut lisenin yanına bir okul daha yatırarak diğer 37 dönümü de arkadaşı Alamenttin Furkan  İle başka bir şekilde kullanmak üzere düşüncesi olduğu iddiası ortalıkta dolaşıyor dedi.

Böyle RANTSAL bir düşünce olmazsa her iki devlet okulunun arasında kalan ve öğrencilerin ücretsiz yararlandığı bir Halı saha ve sosyal tesis ne için YIKILSIN ? İstanbul Gözcü olarak gerçeğin ortaya çıkması adına bu olayı sonuna kadar takip edeceğiz.

İşte Basın Aşıklaması

www.istanbulgözcü.com-ÖZEL HABER-TAYLAN DEMİRELLİ


<< Önceki haber

Mutfağa Gömülü Cesedin Zanlıları Yakalandı

Sonraki haber >>

''1 milyon mezar kazalım''

Facebook ta paylaş
  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

DİĞER HABERLER

Çok Okunanlar

Sitemizi Nasıl buldunuz?

58.8%

9.2%

13.7%

7.8%

10.5%

kullan

HAVA DURUMU

Bir il seçiniz:::::::

Liglerde Puan Durumu

Play-Off
UEFA Play-Off
Küme Düşenler